Nabídka zájmových aktivit 2017/18 - Špajz

7.40 - 7.50    Ranní zpěv                                          L. Berka
                          Každé ráno jako již tradičně v 5. třídě

1. Kroužek horolezectví                                           L. Berka
        Umělá stěna, horolezecký klub Sezimovo Ústí I.

2. Florbal                                                                  L. Berka
        Tělocvična na Maredově vrchu

3. Školní kapela                                                       L. Berka

Přesné termíny kroužků (den v týdnu a čas) budou dohodnuty s přihlášenými žáky.

Disco párky 2016

Fotografie
Dne 27. 1. 2016 se u nás ve škole před vysvědčením konalo přespání.
Vše začalo před pátou hodinou, když jsme se všichni sešli v klubovně Špajz. Náš vůdimg 7572ce Lukáš rozhodl, že se společně složíme na potraviny k večeři (viz. párek s rohlíkem, kečup a hořčice, fofola) a s tím jsme vyrazili do Alberta. S velkým úsilím jsme vše dobře nakoupili a hladoví vyrazili zpátky na Orbis. Zatímco si šli všichni připravit svoje spacáky, žákyně deváté třídy (MY) spolu s vůdcem se pilně věnovali ohřívání párků v malírně. Postupem času byla večeře připravená a začalo hodování! Všem to moc chutnalo a pořádně se napapali. Atmosféra zhoustla vzrušením z velkého očekávání na zlatý hřeb přespávání – HOUSE PARTY! Mělo to ale své podmínky a to- každý musel mít nějaký převlek. Všem se tento úkol velmi vydařil a začalo se tancovat. Všichni jsme se pořádně vytančili až do deseti večer. Poté jsme si řekli dobrou noc a plní zážitků vyrazili do spacáků. Vůdce Lukáš nás střežil celou noc až do rána.
Osobně si myslíme, že toto přespání bylo jedno z nejlepších. Děkujeme ti za to Lukáši .

Writen by Štěpa and Joly

Putování z Bechyně

bechynDne 9.10. 2015 jsme šli ve tři hodiny na nádraží a myslím si, že se všichni těšili, až půjdeme v noci a bude tma.

Ve vlaku jsme čekali strašně dlouhou dobu, než se vlak rozjel. Když jsme potom vyšli z Bechyně, tak to bylo dobrý, protože nás nebolely nohy a říkali jsme si, že to bude v pohodě, ale potom když už byla tma a byli jsme u řeky, tak to už nás nohy začali docela pořádně bolet všechny. Ale byla sranda, když jsme se strašili. Třeba když jsme šly s holkama po cestě a někdo na nás vybafl ze stromu, tak jsme se strašně lekly. A potom když jsme byli u Pintovky tak to bylo strašný, to už bolely nohy skoro každýho, teda mě hodně a všichni byli strašně unavený.

A těšili se, až si lehnou na své „pohodlné" karimatky.
Lucka. B

A pár fotografií

Taneční

FOTOGRAFIE
img 447631.3. 2015
s úderem 17. hodiny se našim šatům a oblekům otevřely dveře školy. Přípravy byly v plném proudu – načesat vlasy, namalovat oči, schovat bábovku a rozhodit spacák...
Venku bylo chladno a občané zírali, někteří dokonce zastavili před přechodem na zelenou a nechali nás projít.
Předtím zatuchlá a obyčejná tělocvična se rázem proměnila v taneční parket zářící pestrými barvami dívčích šatů.
Páry se daly do pohybu. Nejdříve nejistými kroky přešlapovaly, ale pod vedením výborných profesionálních tanečníku se pohyby proměnily v ladné a jisté.
Celý večer se nesl v noblesní náladě – večeře v restauraci a následné dotančení v tělocvičně.
Za hřeb večera se dá považovat chvíle, kdy se všichni sešli v šatně a sundali si taneční boty, jak kluci tak holky. Podlaha se nám zdála jako měkká deka. Okolo 23. hodiny jsme ulehli na podlahu a usnuli.
Bylo to úžasné přespání a doufám, že ne poslední.
Zuzana Vlasatá

Předvýzo párky 2015

Již podruhé jsme se rozhodli zakončit první pololetí školního roku společnou večeří a maškarní diskotékou. S žáky II. stupně jsme dne 28. ledna 2015 nakoupili párky, pečivo a limonády. Večeři jsme zahájili v 18 hod. a po ní jsme se oblékli do připravených kostýmů. Diskotéka, která začala v 19 hod., trvala dvě hodiny. Hudební produkci zajistila skupina žáků z osmé třídy. Po této taneční party jsme sledovali film, který děti vybraly, ale protože nebyl příliš vhodný, raději jsme si místo toho povídali. Ve 23 hod. následovala večerka.

Takhle jsme si večer užívali...

Z Budějovic cesta

Cesta z města

Na popud některých chlapců z osmé třídy jsme dne 7. listopadu 2014 odjeli autobusem do Českých Budějovic v počtu devíti žáků. V půl osmé večer jsme řádně obuti a vybaveni bezpečnostními reflexními pomůckami vyrazili po turistických cestách a silnicích III. třídy směr Tábor. Žáci byli předem upozorněni na to, že tato cesta bude jen pro zdatné turisty. Byli jsme domluveni s rodiči žáků, kdyby nastal nějaký problém, že pro své děti přijedou. To se stalo ve dvou případech, kdy vzhledem k únavě jsme těmto dětem doporučili cestu raději skončit.
Naše náročné putování jsme velmi unaveni ukončili ráno v 8 hodin v Plané n. L., odkud nás
rodiče odvezli domů do Tábora.

Takhle jsme putovali...


Cestou vesnickou

Dne 10. října 2014 v 18 hod. jsme se skupinou 16 dětí odjeli autobusem do Choustníka, kde jsme ve 20 hod. zahájili noční pochod do Tábora. Na náš výlet jsme byli dobře turisticky vybaveni. Ve ztížených podmínkách noci jsme společně hledali správné a nejkratší cesty pomocí mapy a buzoly. Zažili jsme pochopitelně i krizové situace, v nichž jsme se museli rozhodovat, jakou cestu zvolit.

Unaveni jsme o půlnoci dorazili do naší školy. Zhodnotili jsme naše zážitky. Hoši z osmé třídy však poznamenali, že výlet byl příliš krátký a navrhli, abychom příště uspořádali noční výlet z Českých Budějovic do Tábora. Poté jsme šli spokojeně spát.

Kolem deváté hodiny ranní jsme se rozešli domů

Putování po cestě vesnické 10. října 2014


Výstup K2 2014

2.6.2014

3. ročník výstupu K2.

Fotogalerie


Noc pod širým nebem

v pátek 2. května 2014

pozvánka v příloze


Předvýzo párky

29. ledna 2014

Ve středu 29.1.2014 jsme se nemohli pořádně soustředit na výuku, protože jsme všichni přemýšleli o tom, jak bude probíhat zbytek našeho dne. Ano, měli jsme spát ve škole. Hned po vyučování, které pro nás bylo tak moc úmorné, jsme se přidali k šesťačkám a sedmačkám na tělocvik a už to tu bylo.
Přehazka! Bylo to super, ačkoliv musím přiznat vítězství druhého týmu. Rozlámaní jsme se ze Sokolovny přesunuli do malírny, kde jsme si udělali párky v rohlíku. Dokonce i kluci se podíleli, možná i víc než děvčata. Mňamka.
Jakmile jsme všichni dojedli a samozřejmě nechali haldu špinavého nádobí ve dřezu, jsme se utíkali převléknout do našich kostýmů na Maškarní disko. Hrály se tam super písničky a pořádaly se taneční soutěže. Ani jednu jsem nevyhrála, ale vůbec mi to nevadilo. Pokaždé jsme si to užili! Byla jsem velmi překvapená a šťastná, když jsem všude kolem sebe viděla rozzářené obličeje našich tanečníků. Avšak jsme ještě mladí na pořádné diskotéky, a tak na nás padla únava. Nejlepší nápad v tu chvíli byl film. V průběhu filmu jsem však zahlédla několik spících a občas nás také vyrušili unavená, a tudíž velmi hlučná těla odcházejících do svých spacáků. A tak i my, hned po konci filmu, jsme se odloudali na naše karimatky. Dobrou noc.

FOTOGRAFIE