Škola na horách 2019

6. - 9. třída  4.2. - 9.2. 2019
    Herlíkovice (Krkonoše)
  • Prohlídka školy
    Prohlédněte si naše třídy z pohodlí svého domova pomocí virtuální prohlídky.
    Číst více >

Úvodní informace

AKTUÁLNÍ SDĚLENÍ:

Vážení návštěvníci,

op vvv

vítáme Vás na stránkách Církevní základní školy Orbis-Pictus s.r.o.

Orbis-Pictus je škola pracující alternativnějším způsobem podle vlastního školního vzdělávacího programu Učíme se navzájem ve všech ročnících. Nabízí moderní vyučovací metody - Čtením a psaním ke kritickému myšlení RWCT (Kritické myšlení), Genetickou (Kožíškovu) metodu počátečního čtení a psaní, projektové vyučování Začít spolu, prvky Montessori vzdělávacího systému. Do vzdělávacího programu školy byla průřezově začleněna etická výchova (pedagogové absolvovali dvouletý kurz etické výchovy s názvem Výchova k prosociálnosti - podle EFČR) a škola byla oceněna Zlatou plaketou ETICKÁ ŠKOLA. Mezi nadstandardní služby patří: rozšířená výuka anglického jazyka od 1. třídy, letní a zimní ozdravné pobyty, výuka v učebně informačních technologií. Důraz je kladen na individuální přístup k dětem (ve třídě je průměrně 15 žáků) a na integraci dětí s individuálními a specifickými poruchami.

Vize školy